Ejakülasyon Koruyucu  Greenlight ameliyatı nedir?

İyi huylu prostat nedeniyle yapılan prostat ameliyatlarının en önemli yan etkisi ereksiyon bozukluğu (iktidarsızlık)  değil, retrograd ejakülasyondur.  Son yıllarda özelllikle bu durumun üzerinde durulmaya başlanmış , pek çok yeni teknik geliştirilerek ejakülasyon korunmaya çalışılmıştır.  Bazı özel teknikler kullanılarak ejakülasyonun  korunması, bu yöntemin esasıdır. Bu teknikle kuru orgazm oranları %10 seviyesine kadar indirilerek, normal boşalma %90 hastada başarılabilir. Greenlight 180 W KTP lazer cihazı kullanılarak yapılan bu tekniğin adı ‘’Ejakülasyon koruyucu Greenlight 180 W KTP lazer ameliyatı ‘’ dır. Yayınlarda %87-96 başarı bildirilmektedir.

EJAKÜLASYON KORUYUCU GREENLIGHT OPERASYONU NASIL YAPILIR?

Standart Greenlight lazer prostat operasyonu yanısıra, prostat da veru montanum dediğimiz bir bölgedeki, özel kas ve dokular korunur. HOLEP ve açık cerrahi gibi operasyonlar yöntemin doğası gereği ejakülasyonun korunmasına uygun değildir. 


Avantajları

Ejakülasyon korunduğu için orgazm kalitesi korunur. Bu durumun yol açabileceği anksiyete ve depresyon gelişimi önlenebilir.
Yardımcı üreme tekniklerine gerek kalmadan doğal olarak çocuk sahibi olunabilir.

Dezavantajı: 

Bir miktar doku bırakıldığından %7-8 ihtimalle tekrar operasyon gerekebilir.


Bu sitede bulunan yazılar ve görseller genel bilgilendirme amaçlı olup teşhis ve tedavi amaçlı değildir. 

matbaa, ankara matbaa, katalog baskı davetiye promosyon